środa, 28 września 2011

Kosmiczny E-Scooter Ze Smartfonem


Smart wprowadził na rynek nowy skuter elektryczny o nazwie E-Scooter, wyposażony w unikalne wynalazki techniczne.
Jak opisuje pojazd prezes Smarta, Dr Annette Winkler? „Escooter pokazuje, jak w sposób zintegrowany, a zarazem otwarty podchodzimy do tematu miejskiej mobilności. To pragmatyczne podejście w połączeniu z  typową dla marki radością sprawia, że smarty są tak wyjątkowe. Postrzegamy mobilność jako połączenie odpowiedzialności i emocji. I  escooter spełnia te założenia pod każdym względem
Już na pierwszy rzut widać, że jest to pojazd ekologiczny. Zdradzają to zielone akcenty na białym lakierze. Nie jest to jednak typowy skuter z  silnikiem elektrycznym. Od pozostałych różni się wyposażeniem. Posiada poduszkę powietrzną,  polu). Na tablicy przyrządów nie odnajdziemy prędkościomierza i obrotomierza. Zamiast nich zobaczymy smartfon – „centrum komunikacji” – inspirowany iPhone’m. Rozwiązanie to ma dużo plusów. Odblokowanie immobilisera możliwe jest tylko po włożeniu telefonu w odpowiednie miejsce na kierownicy. Wyposażony jest w moduł GPS. Jeśli po zrobieniu zakupów zapomnimy, gdzie stał nasz skuter, możemy go w łatwy sposób zlokalizować. W chłodniejsze dni nie musimy zakładać potrójnych rękawiczek, ponieważ ciepła dostarczy nam ogrzewana kierownica, którą możemy sterować za pomocą telefonu. Ponadto w czasie jazdy wyświetlane są wszystkie niezbędne informacje: prędkość, licznik kilometrów i stan naładowania baterii. Dodatkowym atrybutem są światła LED.
Co kryje pod „maską”? Posiada 5-konny silnik elektryczny zintegrowany z  piastą koła. Rama wykonana jest ze stali i aluminium, natomiast panele nadwoziowe z tworzyw sztucznych. Zasilany jest dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi o pojemności 80 Ah. Może rozpędzić się do 45 km/h i  przejechać do 100 km bez ładowania. Naładować baterię można w prawie każdym miejscu, poprzez gniazdko domowe a proces ładowania trwa od 3 do 5 godzin. Wśród innowacji znajdziemy także system odzysku energii podczas hamowania.
E-Scooter w formie prototypu zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

wtorek, 27 września 2011

Akcesoria Motocyklowe – siedzenia (siodła)

Siodła/Siedzenia skórzane odróżniają się pod kątem jakości i mogą być wyprodukowane z różnych rodzajów skóry. Jednakże istnieją 3 główne kategorie stosowane przy klasyfikacji skóry używanej do tego rodzaju akcesoriów motocyklowych. Są to mieszane, roślinne albo chromowane siedzenia. Wszystkie te rodzaje siedzeń wymagają jednego specyficznego metodę pielęgnacji. Prawidłowa i odpowiednia opieka zwiększa żywotność skóry i chroni jej estetykę. Zwróć uwagę, że skóry używane do produkcji siodeł są bardzo różne od tej stosowanych do produkcji odzieży. W rezultacie pielęgnację skóry można podzielić na cztery główne kategorie:

1. Czyszczenie
2. Kondycjonowanie
3. Polerowanie
4. Ochrona

W trakcie pracy na skórze siedzenia wymagane jest dobrze wentylowane pomieszczenie. Wynika to z problemów związanych z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, które są ustalone w roztworach czyszczących. Idealnym miejscem do czyszczenia tego typu akcesoriów motocyklowych jest zewnątrz. Jednakże garaż może być też idealnym miejscem jedynie wówczas, gdy jest dobrze wentylowany.

Wybierz odpowiednie rozwiązanie czyszczenia, który nie będzie stanowić zagrożenia dla koloru skóry twojego siodła. Jeśli roztwór do czyszczenia jest bardzo silny, nie tylko stanowiłoby zagrożenie dla koloru skóry, niemniej jednak ma możliwość to również osłabić poszycia skóry. Pamiętaj, woda może być dodawana do rozcieńczonego roztworu czyszczącego. Ażeby upewnić się, że siła czyszczenia jest odpowiednia, zacznij czyścic siodło od końca. Roztwór czyszczący ma możliwość być stosowany przy wszelkiego typu tkaninach tak długo, jak zostanie perfekcyjnie wyczyszczone. Znakomita większość ekspertów uważa ściereczka nubuk być najlepszym wyjściem.

Drugim etapem pielęgnacji skóry jest kondycjonowanie skórzanego siodła. Kondycjonowanie nie musi być wykonywane regularnie, ale kondycjonowanie raz na jakiś czas to dobry sposób na utrzymanie skóry siedzenia w dobrej kondycji.

Proces nawilżania polega na smarowaniu skóry na siodłach. Smarowanie odbywa się poprzez wykorzystanie cienkiej warstwy oleju na skórze. Po tym wszystkim skóra zwierzęcia musi być nawilżona, żeby wyglądać dobrze.

Trzecim etapem pielęgnacji skóry jest polerowanie. Polerowanie posiada na celu wyróżnienie i poprawę wyglądu żeby twoje siedzenie było bardziej glamour. Przy wyborze pasty upewnij się, że nie wysusza skóry.

Czwarty i ostatni etap w pielęgnacji skóry to dodanie wilgotnej barierę do siodło. Ten proces ma ta celu blokowania szkód wyrządzanych poprzez deszcz. Kolejną zaletą tego procesu jest to, że siedzenie motocyklowe ma możliwość wyglądać czysto przez dłuższy okres czasu.
Istotne dla motocyklistów jest ochrona skóry przed deszczem i siodła przez błotem. Jeżeli już planujemy jechać na off-road, pamiętaj o użyciu torby ochronnej na swoje siedzenie.